Pomoćni komp za repetitor

...uradi sam.

Pomoćni komp za repetitor

Postby LupusREBEL on 24 Aug 2008, 16:57

Ovo bi htio napraviti, ima ko kavu ideu:

Image
Izgled kompa
Image
Izgled napajnja za komp

Opis kako sve to radi

KNK se boota preko mreze sa kompa koji je dolje u sobi (na kojem se vrte DHCP i TFTP servisi). Za izradu imagea koji se boota, koristena je linux distibucija Sisela koja je bas namijenjena za wireless. Nisu napravljene neke vece izmjene, osim sto je prekompajliran kernel (2.4.2x) radi dodavanja drivera za DWL-120a.
Bootanje preko mreze odabrano je da se izbjegne koristenje hard diska, koji vjerojatno ne bi najbolje podnosio vremenske uvjete na krovu, a i dosta je veliki potrosac. Dodatna prednost je sto se cijeli OS nalazi u boot imageu koji se jednostavno moze mijenjati.

Za one koji misle da je P1 na 75 preslab, varaju se. Prije nego sam sve to slozio, proveo sam jedan test. Za server je koristena ista ta konfiguracija uz dodatak hard diska na kojem je bio Debian sa proftpd serverom i jos 8MB RAM-a (ukupno 16MB). Kao klijent koristen je laptop sa Realtek 8180 PCMCIA wireless karticom. Tip veze bio je AD-HOC. Prijenos je isao konstantnom brzinom od cca 580 kbyta/s, s time da server nikada nije trosio vise od 50% procesorskog vremena.

Da kartica nije USB vec PCI koja ide na starije ploce, vjerojatno bi to sve skupa slozio na 486 PCI ploci sa 486DX2-66 procesorom koji radi na 3.3V (P1 75 tro¹i oko 8W, dok bi 486 tro¹io oko 3W).

A umjesto harda može se koristit usb sticky hdd.

Sve opisano:
http://fly.srk.fer.hr/~wgottwe/knk/index.html
http://www.wifihr.net/modules.php?name= ... age&pid=37

:confused0006
LupusREBEL

Re: Pomoćni komp za repetitor

Postby JoZ@ on 24 Aug 2008, 17:18

LupusREBEL wrote:Ovo bi htio napraviti, ima ko kavu ideu:

mislim da imam 486 maticnu u podrumu
2-3 komada
moram istestirat
i imam hrpu edo ram meme
proc isto mislim da nije problem

jedino neznam za spajanje na USB stik
neznam dal tak stare maticne imaju tu mogucnost
i jos da se bootaju sa njega

a kutiju potrazi u nekom vecem ducanu tipa kaufland itd.
JoZ@
Elitni forumaš
Elitni forumaš

Postby LupusREBEL on 24 Aug 2008, 17:33

Ne, 486 nema mogućnost bootanja s USB, ima kartica mislim da je ISO sa USB utorima ali bios ne 386 i 486 može se botat samo s HDD i flopija, no i to nije problem, stavi se mali hardovi s win95 ili win3.11 a ajlakše DOS.
Gledao sam neke frendove, bez pol frke rade programe za DOS...
Od PI počinje botanje s CD-rooma, a nadogradnjom BIOS-a može se bootat s drugih medija.
Taj sam imao jedan problem jer PI nije podržavala HDD više 2 GB, pa sam se namučio i nakraju odustao od svega toga...
LupusREBEL

Postby JoZ@ on 24 Aug 2008, 17:38

LupusREBEL wrote:Taj sam imao jedan problem jer PI nije podržavala HDD više 2 GB, pa sam se namučio i nakraju odustao od svega toga...

to nekaj nije bilo uredu
mora prepoznat do 8gb
JoZ@
Elitni forumaš
Elitni forumaš

Postby LupusREBEL on 24 Aug 2008, 18:56

Ma, da, podržavao je 8 GB a Bios je pokazivao samo 2 GB, koliko se sjećam... :confused0006
LupusREBEL

Postby JoZ@ on 24 Aug 2008, 20:00

Firewall wrote:Bios se da prevariti...hard se formatira na kompu gdje podržava 8GB i onda se prebaci u ovaj drugi.

kak to mislis :confused0007
ak bios ne vidi vise od 8gb onda ne vidi ak ti i na drugom kompu napravis particiju od 20gb
i prebacis ga u ovaj
JoZ@
Elitni forumaš
Elitni forumaš

Postby LupusREBEL on 25 Aug 2008, 11:40

Ma je*em ti, nešto što sam ja htio napraviti prije 8-9-10 godina ljudi već rade na veliko, a u to vrijeme su mi govorili da nebudalim, kao što su Pucko i Prpa iz HGspot-a:
Image Image Image Image Image Image Image Image Image
LupusREBEL

Return to Hoby radionica