Avijon i delovi

Avijon i delovi

Postby LupusREBEL on 21 Aug 2009, 20:46

Koji je ovo avio i čiji suovo djelovi?

Image

Image

Image

Izvor: http://forum.keypublishing.co.uk/showth ... 613&page=2
Image
LupusREBEL
Veteran foruma
Veteran foruma

Re: Avijon i delovi

Postby VP4868/4 on 21 Aug 2009, 21:35

avion je galeb G2,a sruseni mig je pripadao...(?)
14.05.2018.
pozdrav X :garde
VP4868/4
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby treb on 21 Aug 2009, 21:55

Gore je G2, po ovim fotkama čini mi se da je to onaj kaj je bio na kartingu u Španskom. I ovo je stara slika.
Rep je definitivno od 21, a i prednje staklo kabine. Smeđa boja mi ne govori puno, osim da nije srušen 91. Koliko znam, samo su ovi preletjeli avioni bili originalno srebrni i to ne zadugo. Maskirna shema je uslijedila vrlo brzo, pa je teško reći o čemu se točno radi.
Image
treb
Site Admin
Site Admin

Postby FirewireHR on 22 Aug 2009, 01:24

Ovdje se radi o izložbi "Sjećanje na Domovinski rat" u Klovićevim dvorima 2001 i dijelovima Perešinovog aviona Mig-21bis 119 srušenim u Bljesku.
Izložba je bila u potpunoj medijskoj blokadi, a sasvim slučajno sam saznao sa nju zahvaljujući frendu Oldtimeru.
Bili tamo, pa imam negdje i snimku postava izložbe...moraću je pronaći pa staviti na Jubito.
http://www.vjesnik.hr/Html/2001/10/02/C ... r=unu&c=14
Otvorena izložba »Sjećanje na Domovinski rat«
Image
ZAGREB, 1. listopada - Izložba »Sjećanje na domovinski rat«, organizirana u povodu desete obljetnice samostalnosti i suverenosti Republike Hrvatske otvorena je u ponedjeljak u Klovićevim dvorima u Zagrebu. Izložbu je otvorio ministar obrane Jozo Radoš koji je tom prigodom istaknuo da se prema Domovinskom ratu treba odnositi s mirom i dostojanstvom te da on treba biti ona vrijednost koja povezuje, a ne razdvaja hrvatske građane.
- Dok smo u Domovinskom ratu svi bili jedinstveni, jer smo se borili za domovinu, a ne za neku političku opciju, danas si neki uzimaju pravo da štite Domovinski rat, čime unose podjele u narod. S time treba prestati, rekao je Radoš.
Izložbu je organizirao Vojni muzej, a među 1700 izložaka su i dijelovi zrakoplova srušenog kod Šibenika i onoga u kojemu je poginuo Rudolf Perešin, predmeti iz srpskih logora, fotografije, plakati, karte, zastave, uniforme, odlikovanja, oružje i drugi predmeti. Posjetitelji mogu pogledati i televizijske snimke iz Domovinskog rata od početka pa sve do akcije Oluja. Osim samoga rata i nastanka Hrvatske vojske, izložba prikazuje i borbu za priznanje Hrvatske te djelovanje UNPROFOR-a i europskih promatrača.

Dečki sa Maketarskog foruma, odakle je i slika, kažu da je na ovoj slici upravo taj avion...prvi u nizu;
Image
http://www.maketarstvo.net/forum/viewtopic.php?p=122712#122712
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Return to Zrakoplovstvo