Galeb G-4

Re: Galeb G-4

Postby JoZ@ on 24 Oct 2009, 22:20

Miro wrote:Što se tiče motora ,koliko ja znam u G4 se ugrađivao licencno pravljeni Rolls-Royce Viper 632 ,odličan motor za trenažne avione - izdržljiv ,pouzdan i kvalitetan...

kaj znaci
te motore netreba servisirat samo zato kaj su Rolls-Royce ?

vidim da je ova rasprava sa tobom gubljenje vremena
za tebe ostaje da je G4 super
ma u kakvom stanju bio :a115
JoZ@
Elitni forumaš
Elitni forumaš

Postby Miro on 24 Oct 2009, 22:51

JoZ@ wrote:
Miro wrote:Što se tiče motora ,koliko ja znam u G4 se ugrađivao licencno pravljeni Rolls-Royce Viper 632 ,odličan motor za trenažne avione - izdržljiv ,pouzdan i kvalitetan...

kaj znaci
te motore netreba servisirat samo zato kaj su Rolls-Royce ?

vidim da je ova rasprava sa tobom gubljenje vremena
za tebe ostaje da je G4 super
ma u kakvom stanju bio :a115

Molim te nemoj mi gurati svoje riječi u usta ,jel ja nigdje nisam napisao da se motor ne treba servisirati ,moj post se odnosio na činjenicu da su motori koji su ugrađivani u galebove kvalitetni....
Ono što sam ti ja puno puta naveo a što ti očigledno nisi pročitao leži u prošlom postu a pošto si ti post pročitao površno dozvoli da ti to kopiram : "ne znam u kakvom su stanju avioni locirani u Crnoj Gori ,tako da je glupo da se komentarišu potrebne popravke ,koje se možda trebaju uraditi ,a možda i ne"

Ja pričam o Galebu kao avionu općenito ,a ti si samo zapeo za Galebove koji se nalaze u Crnoj Gori ,koje usto niti si vidio niti pomirisao .... a pametuješ kao da već znaš unaprijed o čemu je riječ.... Ja ću biti malo pametniji pa vidjeti prvo razvoj situacije pa onda dati konačnu riječ...

I ja se slažem ,da se glupo raspravljati s nekim ko avion prosuđuje samo po "kokpitu".....
Miro
Tihi forumaš
Tihi forumaš

Postby JoZ@ on 25 Oct 2009, 08:40

je glupo je prosudivat po avionu koji se
em ne proizvodi
a prica se da ga treba uzet jer bi to bilo super

i ne ja ne prosudujem prema kokpitu
samo sam reko da je avion kao takav zastarjel
i ne ispunjava sve uvjete za skolsko borbeni avion

uglavnom
nemoze se mjerit sa drugim novim avionima kojih ima na trzistu
ma kolko on got bil konkurentan pa mozda cak i najbolji kad je proizveden

sad je stara kanta ko i stojadin
mozes se ti u njemu naucit vozit ali dal ces si ga kupit da se koristis sa njime
JoZ@
Elitni forumaš
Elitni forumaš

Postby Hammo-1 on 25 Oct 2009, 14:42

JoZ@ wrote:je glupo je prosudivat po avionu koji se
em ne proizvodi
a prica se da ga treba uzet jer bi to bilo super

i ne ja ne prosudujem prema kokpitu
samo sam reko da je avion kao takav zastarjel
i ne ispunjava sve uvjete za skolsko borbeni avion

uglavnom
nemoze se mjerit sa drugim novim avionima kojih ima na trzistu
ma kolko on got bil konkurentan pa mozda cak i najbolji kad je proizveden

sad je stara kanta ko i stojadin
mozes se ti u njemu naucit vozit ali dal ces si ga kupit da se koristis sa njime

1.MIG-21 se vise neproizvodi pa jos leti po Svjetskim nebesima

2.Zaboravili ste da svaka drzava odabira borbeni avion po konfiguraciji svog terena a ne po cijeni Aparata.btw Austrija je narucila 19 kom EF a kupila je samo jedan jer po konfiguraciji terena EF nema apsolutno nikakav ucinak u borbenom dejstvu.

3. G-4 jeste zastario model al je manevarski i borbeno bio prilagodjen bas terenima bivse SFRJ.Mogao je bez problema da leti 30-50 metara iznad povrsine mora i brzinom od 170 km na sat, a to je zona gdje Radar vrlo tesko otkriva avion,a hajde da to odradi neki drugi avion u tom periodu i toj klasi.
Hammo-1
Sretni forumaš
Sretni forumaš

Postby Hammo-1 on 25 Oct 2009, 15:09

A Evo malo opsirnije o G-4 Super Galeb

http://www.airserbia.com/file/display/8 ... r-Galeb-G4
Hammo-1
Sretni forumaš
Sretni forumaš

Postby Miro on 25 Oct 2009, 15:45

JoZ@ wrote:sad je stara kanta ko i stojadin

Upravo si naveo glavnu funkciju Galeba...na njemu se samo učiti letiti.....ništa više....

A da te podsjetim na još jedan komentar ,citiram te :"za kakvu obuku
vrjeme G4 je davno proslo ,a za neki ozbiljniji paket modernizacije se nema para a ni volje

pogledaj kokpit G4 i nekog novijeg skolsko borbenog aviona

razlika je bome ogromna"

Da ti prosuđuješ avion samo po kokpitu .... i općenito se slažem s tobom ,totalno je glupo se rasrpavljati s tobom jer si očigledno "stručnjak"......
Miro
Tihi forumaš
Tihi forumaš

Postby JoZ@ on 25 Oct 2009, 19:09

vidim da si i ti strucnak a
ak mislis da avionsluzi samo za ucit se letit

ak ti nije poznato
avion za obuku mora ispunjavat neke stvari dase na njemu moze radit preobuka za drugi avion
a to je simuliranje tog aviona
a kak ce to G4 radit u ovakvom stanju

nezelim se vise sa tobom raspravljat
jer nemas nikakvih argumenata
osim toga da je G4 bil super skolski avion
pa zato aj bok
JoZ@
Elitni forumaš
Elitni forumaš

Postby Miro on 25 Oct 2009, 21:18

ak ti nije poznato
avion za obuku mora ispunjavat neke stvari dase na njemu moze radit preobuka za drugi avion
a to je simuliranje tog aviona
a kak ce to G4 radit u ovakvom stanju
--------------------------------------------------------------------------------------------
Prvo ,ni jedan školski trenažni avion na ovom svijetu neće nikada moći simulirati borbeni avion !
Pravu simulaciju borbenog aviona čini isti taj avion (dvosjed) u kome učenik sjedi za kokpitom dok mu za vratom diše instriktor koji budnim okom prati njegove radnje....
Ali da bi se došlo do TOG nivoa potrebno je imati nekoliko sati leta ,biti upoznat s nekim stvarima ,a tu šupljinu popunjavaju školski trenažni avioni tipa G4...
Niko normalan na ovom svijetu neće nekom balavcu dati Typhoon u ruke tek tako ,da se on vozika po nebu i da ga nemilosrdno handri ,ali će mu dati neki jeftini g4 galeb na kome će se moći uvježbavati ,pa ako i pogriješi i ako avion "padne" ,nije bad jel bolje je izgubiti G4 nego Typhoon....
Toliko ti je valjda jasno?
Jedino što se može uraditi da se "olakša" budućim pilotima prelazak sa recimo školskog trenažnog aviona na neki trenažni borbeni jeste da raspored instrumenata u školskom trenažnom bude identičan onom u borbenom ,tako makar pilot će se naći u koliko-toliko poznatom okruženju ,a što se tiče "performansi" ,on se nalazi na totalno novom teritoriju kojeg mora savladati...

Da školski trenažni avioni mogu "simulirati" prave borbene ,onda za borbene ne bi bilo uopće potrebe....

.....ajd zdravo stručnjak......
Miro
Tihi forumaš
Tihi forumaš

Postby JoZ@ on 25 Oct 2009, 23:44

Miro wrote:
Da školski trenažni avioni mogu "simulirati" prave borbene ,onda za borbene ne bi bilo uopće potrebe....

alo strucnak
radi se o simulaciji
kuzis ?

kak nesto kaj simulira moze zamjenit pravi borbeni avion
ko da kazes da simulator moze zamjenit avion
JoZ@
Elitni forumaš
Elitni forumaš

Postby Miro on 26 Oct 2009, 02:02

JoZ@ wrote:
Miro wrote:

alo strucnak
radi se o simulaciji
kuzis ?

kak nesto kaj simulira moze zamjenit pravi borbeni avion
ko da kazes da simulator moze zamjenit avion

Prvo ja sam tebe prvi prozvao "stručnjak" ,malo je bedasto da se koristiš mojom frazom....
Drugo mr "stručnjak" - simulacija je prevedeno imitacija ....
Ako trenažni avion po performansama može da imitira borbeni ,onda borbeni je nepotreban!
Koja budala će platiti 100 mil $ ako isto to može dobiti za 450 000 $? Kontaš? Ili ti to trebam malo podrobnije objasniti jel očigledno je da nisi na istoj "frekvenciji"....

Simulator nemože zamjeniti pravi avion .... ali imitira neke uvjete koji pomažu pilotu da donese pravu odluku u pravom trenutku... kontaš ... bolje da se nauči nečemu na zemlji ,nego u vazduhu gdje se svaka greška plaća skupo kontaš?

Ma s tobom je bezvrijedno raspravljat....razguli....
Miro
Tihi forumaš
Tihi forumaš

Postby JoZ@ on 26 Oct 2009, 09:35

Miro wrote:Ako trenažni avion po performansama može da imitira borbeni ,onda borbeni je nepotreban!

da ima performanse borbenog onda ih nebi trebo simulirat

aj bok
JoZ@
Elitni forumaš
Elitni forumaš

Postby Miro on 26 Oct 2009, 10:35

Pa upravo što nema performanse dotičnog zato ga nemože ni simulirat.......
Miro
Tihi forumaš
Tihi forumaš

Previous

Return to Zrakoplovstvo