koliko treba da se forum ugasi?

Ovdje možete ukazati na probleme i iznijeti prijedloge za koje mislite da će pomoći radu ovoga foruma.

koliko treba da se forum ugasi?

Postby konverter on 18 Sep 2017, 07:47

Obzirom na veliku nezainteresiranost i rijetko objavljivanje postova ¨na forumu kao i odgovora na moje postove kojima želim održavati dio foruma pod "slični objekti u Hrvatskoj i u svijetu, koliko treba vremena da se forum ugasi zbog neaktivnosti?
Bilo bi mi žao i doista šteta !
konverter
Sretni forumaš
Sretni forumaš

Re: koliko treba da se forum ugasi?

Postby Flashback 505 on 18 Sep 2017, 12:59

Slažem se u potpunosti, mislim s tim da treba održati stranicu i forum ...
Image Ako želite posjetiti aerodrom Željava i okolicu, obratite pažnju na OVE PODATKE
Flashback 505
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Postby LupusREBEL on 18 Sep 2017, 20:54

Svi normalni su prešli na fb
Image
LupusREBEL
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby Flashback 505 on 19 Sep 2017, 07:40

Ljudi koji vole istraživati zapuštene, prašnjave, ponekad opasne i smrdljive podzemne građevine nisu normalni ljudi...

ili ljudi koji žive život na fb-u nisu normalni a ovi prvi jesu...
Image Ako želite posjetiti aerodrom Željava i okolicu, obratite pažnju na OVE PODATKE
Flashback 505
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Postby FirewireHR on 19 Sep 2017, 08:57

konverter wrote:Obzirom na veliku nezainteresiranost i rijetko objavljivanje postova ¨na forumu kao i odgovora na moje postove kojima želim održavati dio foruma pod "slični objekti u Hrvatskoj i u svijetu, koliko treba vremena da se forum ugasi zbog neaktivnosti?
Bilo bi mi žao i doista šteta !

Gle, ja osobno na tu temu govorim već više godina (istina ne za gašenje).
Par ljudi (uključujući mene) nešto tu i tamo napiše i gotovo nitko ne reagira ni komentira.
Facebook je odavno odnio primat kao glavni medij gdje će netko nešto pokazati i sakupljati lajkove i smajliće, nažalost.

Druga stvar je potpuna devastacija foruma glede slikovnih sadržaja jer neki foto servisi su se ugasili i sa sobom odnijeli u nepovrat sve materijale stavljene tamo ili Photobucket (koji smo najviše koristili) odnedavno traži 400$/god da ima razinu funkcionalnosti na kakvu smo navikli.
A navikli smo na minimum tj. da možemo staviti fotku ovdje na forum, ali ne i to je njima preveliki trošak bandwitha. :confused0007
Stoga velika većina fotomaterijala na forumu ima ovu ikonicu:
Image
Tim njihovim potezom nije samo naš forum oštećen već i ogroman broj drugih foruma gdje su članovi koristili taj servis. Stvar jr globalni problem.

Treća stvar odumiranja foruma je ta što su neki članovi obrisali sve svoje materijale odavde, a radi se o ogromnoj količini materijala.
Sve u svemu forum ne valja ugasiti, ali možda zaključuti tj. smrznuti kakav je da...ne znam. [zbunjen---.gif]

Četvrta stvar je ta da je masa ljudi koristila informacije sa našega foruma i onda radili neke svoje privatne promocije, projekte itd. bez da su nas u finalu uopće spomenuli kao izvor informacija.
Neki slučajevi tek jesu (preko one stvari) kada im se ukazalo na to što rade...a isti odlično kotiraju na FBooku.
Tu nam je također dosta dosadilo voditi bespredmetne rasprave sa takvim likovima jer kako takvoj FB-klik-lajk generaciji razjasniti da su te stvar sakupljane godinama uz uložen enorman trud tokom svog tog vremena. :confused0006
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby konverter on 20 Sep 2017, 08:07

Evo ja nemam profil na fb i ne želim da ga imam. Da li me to čini nenormalnom osobom (možda postanemo nepoželjni kao društvena pojava). To je meni kao osobi, medij za otuđenike, ili sam ja možda ovako navikao na forume.
Lajkanje i šeranje počinje djelovati na naše živote, sve zajedno to postaje bolesno.
konverter
Sretni forumaš
Sretni forumaš

Postby FirewireHR on 20 Sep 2017, 09:19

Osobno znam jako puno ljudi za koje sam siguran da nebi nikada kupili računalo ili smartphone da se nije pojavio Facebook.
Oni uopće ne razumiju (niti ih zanima) da je davno ranije postojalo puno stvari oko teme "računala i internet" i za njih je Facebook alfa i omega informatike.
Dosta njih ide toliko daleko da prosuđuju druge ljude sa time jeli imaju ili ne FB profil do te mjere da ih drže nenormalnim.
To je tako i tu nema pomoći čak i da uđeš u ikakvu smislenu debatu sa njima. [smly_n010smly.gif]
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby konverter on 20 Sep 2017, 13:04

Na internet sam uvijek gledao kao veliku knjižnicu. Valjda zato što volim knjige, sada su druga vremena.
konverter
Sretni forumaš
Sretni forumaš

Postby Flashback 505 on 21 Sep 2017, 12:56

Kada si spomenuo knjižnicu i doživljavanje interneta istom pao mi je na pamet Fahrenheit 451, film danas potrebniji nego kada je snimljen i prikazivan ...

Ako ustrajemo na forumu kao primarnom izvoru i mjestu razmjene mišljenja i znanja, a FB stranicu kao obavijest o novim i interesantnim topicima, mislim da smo našli prvau mjeru i balans ...
Flashback 505
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Postby konverter on 22 Sep 2017, 07:46

FB nije koncepcijski isti kao forum. U forumu su teme a tamo su objave, share, like, albumi gluposti.
Meni je to glupo uspoređivati i pokušavati forum zamijeniti fb-om forum. Forum je puno ozbiljniji.
Na forumu je sve preglednije i lakše za tražiti, na fb poslije nekoliko godina ne možete ni skrolati normalno do kraja, jako nepraktično i iscrpljujuće sa velikim gubitkom vremena. Ja barem imam taj dojam, neka me netko ispravi ako nisam dovoljno upućen u prednosti i tajne fb.
lp
konverter
Sretni forumaš
Sretni forumaš

Postby Flashback 505 on 22 Sep 2017, 08:32

Slažem se. Forum je zbir dostupnih i sistematiziranih podataka (koliko toliko).
FB je dobar za objave.
Pa hajdemo onda to tako i koristiti.
Na forumu treba napraviti reviziju adresa ulogiranih korisnika i naći drugi način postavljanja fotografija.
I nastaviti sa postavljanjem tema.
I to je to - što bi rekao Firewire.
Flashback 505
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Postby FirewireHR on 23 Sep 2017, 09:54

Ali problem je što ljude jednostavno ne možete natjerati da ovdje pišu što god napravili.
Dokaz tome je i ova debata. [zbunjen---.gif]
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby Flashback 505 on 24 Sep 2017, 09:08

Ne radi se o prisiljavanju, radi se o tome tko ima što za reči.
Koliko su ljudi na terenu ...
Što se Željave tiče ima toga još za obraditi i saznati, pa objaviti na forumu, no s obzirom na to da su preostali upitnici
za koje je potrebno napraviti zahtjevnije istraživanje (npr. nivo +1 - kanali u stropu) moramo pričekati.

S druge strane, i izvan Željave ima interesantnih tema - npr. talijanski bunkeri u zadru i okolici.

Vedrane, koje su mogućnosti za novi servis za postanje fotografija?
Kako se zaštititi od krađe i zloupotrebe našin informacija i materijala (možda vrlo selektiran dio foruma gdje se dijele informacije i razmišljanja onih koji istražuju, a kada je cjelina zaokružena možemo sažetak staviti široj publici.)

Ovo su samo prijedlozi i valja o njima prodiskutirati. To je, kako sam shvatio, i dio ove diskusije ...
Flashback 505
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Return to Problemi, prijedlozi i dobrodošlica novim članovima