Pozdrav iz SLO

Ovdje možete ukazati na probleme i iznijeti prijedloge za koje mislite da će pomoći radu ovoga foruma.

Pozdrav iz SLO

Postby pkssk on 23 Jan 2012, 14:07

Poštovani forumaši!

Sam novi na forumu. Imamo sam mogučnost upoznati aerodrom u 1982 godini. Radio kao RTG i teleprinterista. VES mi je bio neki drugi ali zbog "bezbednosti" nije bilo dozvoljeno raditi u objektu licima koji tamo niso bi redovno zaposleni. Imao sam vanredni ulaz u objekt za potrebe obuke (br. 33 na nacrtu).

U ovoj godimi mi je cilj, da poslje 30 godina posjetim unutrašnjost objekta. Bio bi vrlo zahvalan ako bi se mogao pridružiti ekipi koja več ima izkustva sa ulazom u objekt, možda da se ulazi i u toranj.

Pozdrav iz SLO.
Last edited by pkssk on 23 Jan 2012, 22:12, edited 1 time in total.
pkssk
Tihi forumaš
Tihi forumaš

Re: Pozdrav iz SLO

Postby FirewireHR on 23 Jan 2012, 14:22

Pozdrav i tebi!
David1980, tvoj sunarodnjak, ide tamo sa nama redovito pa možete biti u kontaktu. :hi :)

Pozicija 33, prislušni centar(?) [smly_n010smly.gif]
Možeš malo ispričati što je to bilo sa vanrednim ulazom tamo.
Inače nije mogao baš svatko ući tamo koliko znamo. ;)
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby zagi on 23 Jan 2012, 14:48

Dobrodošao! 0026
zagi
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Postby LupusREBEL on 24 Jan 2012, 07:42

Dobro bi došao...
:ouioui
Image
LupusREBEL
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby pkssk on 24 Jan 2012, 18:34

Pozdrav!

U velikoj sam dilemi dali da pišem o ovakvim stvarima na forumu. Odlučio sam, da je bolje da ostaje tajna. O tome se može više pričat ako se sretnemo. Malo sam provjerio na karti i nisam 100% dali su bili teleprinteri u 32 ili u 33. 30 godina je napravilo svoje. Dobro se sjećam, da sam ulazio na ulazu 2. Vojna policija je hranila tvoju propusnicu sa fotografijom koju si poslije izlaska vračao. Najviše mi je ostao u memoriji magazin sa bombama i raketama, pancirna vrata, klima (temperatura i vlaga) koja je bila unutra, plastificiran pod, veoma svijetle prostorije, tuneli očišćeni do visokog sjaja, naravno migovi - posebno slijetanje i testiranje motora na broju 48. Za ulaz u toranj sam bio budala i nisam prihvatio ponude za ogled i to je bila životna greška. Ostače mi u memori i to, da sam imao veliko srećo, da sam ostao živ zbog udara struje. To je bio trenutak kat se ponovno rodiš. To je bio trenutak kad si kažeš - ovaj put si pa završio i pred očima se počne odvijati život. :garde
pkssk
Tihi forumaš
Tihi forumaš

Postby relay station on 24 Jan 2012, 20:19

mislim da tajenje bilo čega tamo nema apsolutno nikakvog smisla,pogotovo uzevši u obzir godinu kad si ti tamo sluzio dakle zlatno doba željave skroz mirnodopsko stanje.ajde da si bio 91/92 tamo pa da si vidio neke naredbe (šifrer moze vidjeti sve)
za ratna djelovanja pa ajde razumio bi te,da nezeliš kompromitirati neke ljude
malo je to sve preuveličano da je sve bila tajna..istinu zboriš da u tvoj prostor kz nije imao ovlasti ulazit ni tadasnji komandant 117 puka ali to nije nista neobično
nesto slično je bilo priča mi jedan komšija na lokacija ei ped,posebno recimo mješovita stanica osmio-ei ped di je komšija sluzio
kod elektronicara nije nitko smio u njihove odaje,hranu su im kroz prozor dodavali
nista neobično..
Image Ako želite posjetiti aerodrom Željava i okolicu, obratite pažnju na OVE PODATKE
relay station
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby david1980 on 25 Jan 2012, 10:30

Lepo pozdravljen in dobro došel 0026 [yes.gif]
jamais si mauvais qu'il ne pouvait pas être pire
david1980
Elitni forumaš
Elitni forumaš

Return to Problemi, prijedlozi i dobrodošlica novim članovima