Par savjeta oko pisanja postova na forumu

Ovdje možete ukazati na probleme i iznijeti prijedloge za koje mislite da će pomoći radu ovoga foruma.

Par savjeta oko pisanja postova na forumu

Postby FirewireHR on 13 Sep 2008, 13:22

VP4868/4 wrote:ne kuzim ovo kvotanje pa sam po svome-morat ces mi objasniti. :-)

Znači imaš opciju "qoute" za odgovor na neki post.
Tada ti se pojavi cijeli tekst posta pod tagovima qoute.
To izgleda nekako ovako kao BCC code dok tipkaš poruku u polju za unos poruke:
Code: Select all
[quote](tekst poruke)[/quote]

...ili možeš ti otvoriti odgovor u novome prozoru/tabu, pa čistom copy/paste metodom prebacivati samo dio teksta koji želiš komentirati.
Kada ga kopiraš onda ga označiš/poplaviš (lijevi klik miša bez puštanja-pustiš tipku tek kada označiš cijeli tekst) i nakon toga selektiraš tipku "Quote"...ovdje:
Image

Osobu kojoj repliciraš možeš na početku označiti npr. ovako (da se zna kome repliciraš)
(primjer)
@VP4868/4...
ne kuzim ovo kvotanje pa sam po svome-morat ces mi objasniti. :-)

BCC kod ovako izgleda;
[quote="VP4868/4"]ne kuzim ovo kvotanje pa sam po svome-morat ces mi objasniti. :-)[/quote]

A možeš izravno u quote tag staviti nick osobe ovako (onda ono "@VP4868/4..." nema potrebe)
(primjer)
VP4868/4 wrote:ne kuzim ovo kvotanje pa sam po svome-morat ces mi objasniti. :-)

BCC kod:
[quote="VP4868/4"]ne kuzim ovo kvotanje pa sam po svome-morat ces mi objasniti. :-)[/quote]

Kao što vidiš ima više tipkica za razne namjene u polju za odgovor tj. pisanje teksta poruke.
Svaka tipkica ubaci određeni tag na dio teksta koji si selektirao.
Shema tagova je uvijek ista [tag](nekakvi tekst)[/tag], ali je učnak u oblikovanju teksta drugačiji...npr. ovdje gdje su velika slova je upotrijebljen tag za font size "large", pa BCC izgleda ovako:
 [size=150][tag](nekakvi tekst)[/tag][/size]

Mislim da kužiš sada bit stvari...ako ne pitaj dalje, a možeš i sam provjeriti BCC kod bilokojeg posta na forumu jednostavno da odabereš opciju/tipku "quote" gore desno u polju poruke.
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Re: Protuatomska komora ulaza 2

Postby FirewireHR on 13 Sep 2008, 13:26

Npe, BCC kod moje prethodne poruke izgleda ovako:
(tu koristim tag
[code](cijela poruka)[/code]
jer u protivnom nebi vidio izvorni kod poruke) ;)
[quote="VP4868/4"]ne kuzim ovo kvotanje pa sam po svome-morat ces mi objasniti. :-)
[/quote]
Znači imaš opciju "qoute" za odgovor na neki post.
Tada ti se pojavi cijeli tekst posta pod tagovima qoute.
To izgleda nekako ovako kao BCC code dok tipkaš poruku u polju za unos poruke:
 [code][quote](tekst poruke)[/quote][/code]

...ili možeš ti otvoriti odgovor u novome prozoru/tabu, pa čistom copy/paste metodom prebacivati samo dio teksta koji želiš komentirati.
Kada ga kopiraš onda ga označiš/poplaviš (lijevi klik miša bez puštanja-pustiš tipku tek kada označiš cijeli tekst) i nakon toga selektiraš tipku "Quote"...ovdje:
[url=http://imageshack.us][img]http://img526.imageshack.us/img526/7961/20080913140748og5.png[/img][/url]

Osobu kojoj repliciraš možeš na početku označiti npr. ovako (da se zna kome repliciraš)
(primjer)
@VP4868/4...
[quote]ne kuzim ovo kvotanje pa sam po svome-morat ces mi objasniti. :-)[/quote]
BCC kod ovako izgleda;
[code][quote="VP4868/4"]ne kuzim ovo kvotanje pa sam po svome-morat ces mi objasniti. :-)[/quote][/code]

A možeš izravno u quote tag staviti nick osobe ovako (onda ono "@VP4868/4..." nema potrebe)
(primjer)
BCC kod:
[code][quote="VP4868/4"]ne kuzim ovo kvotanje pa sam po svome-morat ces mi objasniti. :-)[/quote][/code]

Kao što vidiš ima više tipkica za razne namjene u polju za odgovor tj. pisanje teksta poruke.
Svaka tipkica ubaci određeni tag na dio teksta koji si selektirao.
Shema tagova je uvijek ista [size=150][tag](nekakvi tekst)[/tag][/size], ali je učnak u oblikovanju teksta drugačiji...npr. ovdje gdje su velika slova je upotrijebljen tag za font size "large", pa BCC izgleda ovako:
[code] [size=150][tag](nekakvi tekst)[/tag][/size][/code]

Mislim da kužiš sada bit stvari...ako ne pitaj dalje, a možeš i sam provjeriti BCC kod bilokojeg posta na forumu jednostavno da odabereš opciju/tipku "quote" gore desno u polju poruke.
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Re: Protuatomska komora ulaza 2

Postby LupusREBEL on 15 Sep 2008, 19:57

To će FireWIREHr poslje podjeliti temu i premjestit, ne sekirat se...
LupusREBEL

Re: Par savjeta oko pisanja postova na forumu

Postby Cobra on 16 Mar 2009, 00:01

Najljepša hvala...
Cobra
Tihi forumaš
Tihi forumaš

Return to Problemi, prijedlozi i dobrodošlica novim članovima