Obama

Ovdje možete o bilo čemu što nije obuhvaceno u drugim temama (kupujem, prodajem, poklanjam, tražim, itd...)

Obama

Postby Riker on 05 Nov 2008, 09:40

Eto šta je Amerika, možemo sjest gledat i naučit nešto.

Dok se mi ovdje i dalje na drž nedaj sa nekim minornim idiotarijama zasnivanim na primitivnim uzavrelim nacionalističkim utopijama kačimo i ne trpimo, tamo je predsjednik Barack Hussein Obama, 7 godina nakon šta su raspisali tjeralice za jednim drugim Husseinom.

Ja sam uzbuđen i drago mi je da sam svjedočio istinskom povijesnom događaju.

Bolje stvari će se dogodit.
Image
[w] [w] [w]
:garde :garde :garde
Od izvora 2 putića
Riker
Elitni forumaš
Elitni forumaš

Re: Obama

Postby FirewireHR on 05 Nov 2008, 09:52

Znači ove noći nije bilo spavanja? :)

Sve ok oko načina izbora i to, ali pitanje je kako vojno-industrijski lobi gleda na ovu promjenu.
Njima više paše stanje na rubu rata, pa i sam rat...socijalna tematika im baš nije zanimljiva.
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby Riker on 05 Nov 2008, 10:00

FirewireHR wrote:Znači ove noći nije bilo spavanja? :)

Sve ok oko načina izbora i to, ali pitanje je kako vojno-industrijski lobi gleda na ovu promjenu.
Njima više paše stanje na rubu rata, pa i sam rat...socijalna tematika im baš nije zanimljiva.

Spavo sam od ponoći do 3 i nešto...

Kad sam vidio ovo...
Image

Pffff....ne da ga je dobio nego potuko

Inače glede strategije...mislim da možda, samo možda je ovo stvarno vrijeme promjene...možda se Amerika i svijet okrenu radu i zarađivanju umjesto raketiranju...

I mene zanima, ok kad splasne ovaj entuzijazam, šta će bit sa aktualnim pitanjima, na Obami je velika zadaća.

Holbrooke se spominje ko pomoć u ovalnom uredu, baš me zanima kakva će bit politika prema ovoj regiji.

Bumo vidli!
Od izvora 2 putića
Riker
Elitni forumaš
Elitni forumaš

Postby Riker on 05 Nov 2008, 13:33

Mislim da mi ovdje nećemo bit na tom nivou nikad, nebi čak ni rekao "za toliko i toliko godina"..nego izričito "nikad".

Zamisli predsjednik hrvatske neki srbin? Jer u Americi ima dosta afroamerikanaca, a bome u HR ima dosta srba...

I zamisli da nam je predsjednik netko ala Čeda Jovanović?

Hhahahhahahah...hahahahahahahah........taj dan kad bi se KANDIDIRAO bi ga razapeli neki nadobudni "Bušići" i ostali retardirani dementi našeg društva, a ne da bi doživio izbore...

Ne kažem da je to pokazatelj demokracije da sad svakom zemljom mora upravljat neko iz manjine - ali je dokaz da u Americi možeš SVE. I točka. Jebiga floskula zvuči, ali je tako. Ne znam šta im više mogu prišit da tamo netko sputava nekog u bilo čemu.

No kao šta sam reko - ako se Ameri zakotrljaju ko u stara vremena, i ako ne bude nekih puškaranja, mislim da će Ameri povratit i kod najvećih skeptika onaj stari prizvuk koji je imala...

Daleko da se ja zavaravam da je tamo sve idealno - nigdje nije - ali brale mili nek mi netko javi kad u Rusiji predsjednik bude Čečenac i kad se bude moglo u Rusiji nasred grada izrugivat sa predsjednikom bez da te drugi dan streljaju u Sibiru.

PS - evo malo glazbe pogodne :D
Od izvora 2 putića
Riker
Elitni forumaš
Elitni forumaš

Postby treb on 05 Nov 2008, 13:51

E Rikeru prijatelju. U ovoj usporedbi miješaš kruške i jabuke i povlačenje ovakvih paralela uopće nema smisla. Jedino što si uspio naciljati je manjina. Al' nit su bijelci većina u Americi, ako si mislio na tu manjinu, nit su srbi jedina manjina u HR. A činjenica je da je osnova HR, kao uostalom i većine zemalja na starom kontinentu, 'čistost' po svim razinama, dok je osnova Amerike multi-sve, nacionalnost, religioznost, kulturalnost... Ali u toj koljevci demokracije, ta riječ je vrlo rastezljiva. Sjećam se da su mi u srednjoj objašnjavali da američki predsjednik mora biti bijelac, protestant, rođen u SAD. Eto, još fali samo Schwarzeneger u toj cijeloj priči i eto ti srušenih floskula. :)

Al' najveće je pitanje kak će vojno-industrijski lobi sve to prihvatiti. Bojim se da će se ili Obama ubrzo nagnuti na njihovu stranu ili ga očekuje nešto u stilu Kennedyjevih. Nadam se da neće ni jedno ni drugo.
Image
treb
Site Admin
Site Admin

Postby Riker on 05 Nov 2008, 14:23

Treb kako nisu bijelci većina u Americi, bijelci čine 80% amerike...

Vojno industrijski lobi će radit i dalje i smatram da Americi nije potrebno napucavanje po svijetu ko u zadnjih 5 godina da radi novce...napucavat će po poligonima, mislim da mogu malo tu mašineriju parkirat na 20ak godina...

"Čistost" starog kontinenta će nestat...ja osobno smatram da je Europa ko svaki drugi kontinent, dosta ispremješan. Apsurd je tražit čistu rasu i narod ovdje, nema ga. A čistost u Europi su uvijek promicali bolesnici i nikad ta težnja na čistosti rase, nacije ili čega već nije završila dobro. I mislim da bi to trebalo lagano isparit iz ideologija svih ovdje.

http://tinyurl.com/5h66t4
Od izvora 2 putića
Riker
Elitni forumaš
Elitni forumaš

Postby FirewireHR on 05 Nov 2008, 17:33

Obamu uspoređuju sa JFKennedyem, a odmah nakon likvidacije Kennedya jedan od prvih akata (ako ne i prvi) koje je potpredsjednik Lyndon Jonhson potpisao je bio povećani angažman SAD-a u Vijetnamu...kako je završilo poznato je.
Tamo je jedino profitirao vojno-industrijski kompleks koji se naprodavao oružja, a nikakav drugi cilj nije postignut.

Čak su zbog problema u financiranju uzrokovanim ratom u Vijetnamu odgođena i zadnja 3 leta misje Apollo (18, 19 i 20) na Mjesec.
...ajde barem sada u Johnson Space Centru u Houstonu,TX imamo živi podsjetnik na tu mrcinu od rakete Saturn5 koja je korištena u tim misijama.
Ova dole je sastavljena od komponenti te zadnje 3 otkazane misije:
Image

Image

Sve u svemu mislim da Amerikanci generalno imaju nešto što se zove nacionalni interes i da je taj pojam iznad svih političkih smjernica koje propagiraju predsjednik i sve ostale političke strukture.
Npr. ako je nacionalni interes da 1L goriva košta 4kn onda će oni sve učiniti da to i bude tako. ;) ...bez obzira na sve. :roll:
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby treb on 05 Nov 2008, 20:30

Firewall wrote:
treb wrote:Eto, još fali samo Schwarzeneger u toj cijeloj priči i eto ti srušenih floskula. :)

Nemože ni on...nije rođen u SAD što je inače uvijet.

To i rekoh. Još da on bude i odu sve 3 od 3. :)
Image
treb
Site Admin
Site Admin

Postby treb on 05 Nov 2008, 20:46

Riker wrote:Treb kako nisu bijelci većina u Americi, bijelci čine 80% amerike...

Istina. Ali moraš i pročitat koja je definicija "Whites". :) Al jesu blizu 70%. Btw, Obama je bijelac ako se nije drugačije opredijelio u popisu. ;)

Riker wrote:Vojno industrijski lobi će radit i dalje i smatram da Americi nije potrebno napucavanje po svijetu ko u zadnjih 5 godina da radi novce...napucavat će po poligonima, mislim da mogu malo tu mašineriju parkirat na 20ak godina...

Ovo ti je Fire objasnio. Nije isto kad Ameri troše tjedno milijarde na održavanje ratnog pogona preko bare ili kad troše te iste milijarde u godini dana. Ako si malo bolje pratio, okupaciju Iraka logistički podržavaju privatne tvrtke, a ne vojska kao što bi to bilo kod nas npr. Neću ovdje spominjati nazive tvrtki, da nam ne sjednu odmah za vrat, ali mogu ti poslati na PM ako ih ne uspiješ pronaći. Onaj pretposljednji potpredsjednik koji je odstupio prije 2-3 godine je bio vrlo visoko u jednoj od tih tvrtki. Go figure... Jako griješiš, ako misliš da je isto parkirat opremu u Texasu ili ju imat u pogonu bilo gdje u svijetu.

Riker wrote:"Čistost" starog kontinenta će nestat...ja osobno smatram da je Europa ko svaki drugi kontinent, dosta ispremješan. Apsurd je tražit čistu rasu i narod ovdje, nema ga. A čistost u Europi su uvijek promicali bolesnici i nikad ta težnja na čistosti rase, nacije ili čega već nije završila dobro. I mislim da bi to trebalo lagano isparit iz ideologija svih ovdje.

Mislim da me nisi skužio. Ne mislim o čistoj rasi ili naciji. To nije i neće prolaziti. Mislio sam na to da nas u Europi dijeli jedino nacionalna pripadnost određena povijesnim, jezičnim, kulturnim, sociološkim... nasljeđem. Strpaj njih sve u jedan koš i oduzmi im povijesnu vezu sa dijelom planete na kojem jesu i što dobiješ? Ameriku. ;)
Image
treb
Site Admin
Site Admin

Postby treb on 05 Nov 2008, 21:17

Firewall wrote:
treb wrote:
Riker wrote: ...okupaciju Iraka logistički podržavaju privatne tvrtke, a ne vojska kao što bi to bilo kod nas npr. Neću ovdje spominjati nazive tvrtki, da nam ne sjednu odmah za vrat...

Blackwater, ako se ne varam i nebojim ih se da mi sjednu za vrat...kao ni hladnoratovskih švicaraca i njihovog ONYX-a

Zapravo ti su više plaćenici, manje logističari. Oni drugi na HB su najveći, ali nisu jedini.
Image
treb
Site Admin
Site Admin

Postby Riker on 05 Nov 2008, 21:55

Cijenim ovo šta ste napisali...znam da nije sve bajno i idealno i la la la..daleko od toga...a ovako kad se sagleda to šta ste napisali stvarno ispada da će od danas pa do "ne znam kada" bit ukopani topovi i puške po bliskom istoku...

Obama ima neke stvari koje mora riješit, or Iraka, Irana, Hamassa i ostalog...ali eto možda sam utopist ako kažem da se nadam da će ta puškaranja za naftu prekinut se...

Ja mislim da tome ima kraja...stvarno se nadam da ima...pa nemože do vječnosti to tako...
Od izvora 2 putića
Riker
Elitni forumaš
Elitni forumaš

Postby treb on 06 Nov 2008, 09:59

Riker wrote:Ja mislim da tome ima kraja...stvarno se nadam da ima...pa nemože do vječnosti to tako...

Naravno. A u prilog tome stari grafit iz Beograda:

Nevjerojatno kako ti jedna N-bomba uništi dan.

:)
Image
treb
Site Admin
Site Admin

Return to Off topic