Kosovske dileme, verzija 2008

Ovdje možete o bilo čemu što nije obuhvaceno u drugim temama (kupujem, prodajem, poklanjam, tražim, itd...)

Kosovske dileme, verzija 2008

Postby admin2 on 04 Apr 2008, 11:12

Riker wrote:Ponovo se oko Kosova ili posljedica koje su vezane uz Kosovo diže prašina po ovom bijelom svijetu.

Ne želim ovdje otvarat političke teme, ni dali netko misli da je Kosovo trebalo priznat ili ne, to je ionako džaba kad je Kosovo već priznato.

Sad me samo zanima, nakon šta su Srbi pokazali protest prema Nike tenisicama, šta znače ove Putinove "prijetnje".

Osobno, ova situacija na Kosovu je nešto šta je sigurno velik događaj za povijest ove regije i drago mi je da svjedočim, ali me na neki način brine ovo busanje pijanih Rusa nad Kosovom.

Jasno mi je da njih za Srbiju kao takvu nije briga, nego imaju očito neke interese.

E sad, dali je realno za očekivat da će oni sa balalajkama doć u Srbiju ko šta je NATO već godinama na Kosovu, ili ima šanse za puškaranje?

Već dva puta u ova dva dana su izjavili da su spremni "djelovat".

Ja znam da je to u svrhu stvaranja psihoze i to, ali svejedno, dali postoji opcija da se sukobe te dvije strane dole?
admin2

Re: Kosovske dileme, verzija 2008

Postby admin2 on 04 Apr 2008, 11:13

Bostjan wrote:ot tih grožnja rusije nema ništa jer u savezu bezbednosti je napisano da niko od članova nesmje upotrebljavati rečenice koje vode do nasilja i tako je ruski veleposlanik kod nata Dmitrij Rogozin prekršio ta pravila kad je zapretio sa silom NATU i EU.po mom mišlenju opet rusi probaju na svoj način da ne budu sa strane.

ovo što se događa nema veze sa ocepljenjem kosova.oni mogu da porazbiju sve trgovine i ambasade ali pri tome morali bi znati da u tim trgovinama rade njihovi državljani.ovo je samo dokaz koliko su oni još ne spremni uči u bilo kakvu zajednicu.zašto da se bune ako jednom dođe srbija u EU.tada neče biti ni granica znam da je do tada još dugi put ali trebaju da gledaju u budučnost a ne u prošlost.

možda če jednom ukapirati da sa nasiljom i vandalizmom prave štetu sebi a ne drugima.
admin2

Firewall wrote:Sumnjam da će Rusija moći ikako djelovati jer nemože doći do Srbije s obzirom da se Srbija nalazi unutar NATO prstena. Zbog tog jednostavnog razloga nemože prebaciti vojne snage u Srbiju ili Kosovo.
admin2

Riker wrote:Čini se da Ruska imperija ipak kreće.

http://www.krajinaforce.com/smf/index.php?topic=6331.0
admin2

Postby admin2 on 04 Apr 2008, 11:14

admin wrote:

E stvarno si našao vjerodostojni izvor informacija.Image
...sa linka:
, po mojim informacijama iz Moskve , ruska armija je već formirala tri vazdusnodesantne brigade koje će u slučaju kulminacije preko noćii vrlo brzo biti prebacne na srpske aerodrome i zatim na podrucje sjevernog kosova, zanimljivo je reci da su ovi planovi interni i realizovace se bez odobrenja vlasti u Beogradu.
admin2

Riker wrote:Pa ja sam u to stoprocentno ubećen :D

A glede nemira, i taj dio se riješio vrlo brzo.

Paljenje i organizaciju svega uradila je CIA, sa aktivistima DS-a i LDP-a da bi Srbe prikazala kao divljake i da bi se umanjio značaj protestnog skupa.Kako je moguće da se samo tako uđe u američku ambasadu?Policija još uvijek nije odgovorila kako je stradao nesretni mladić i dali je predhodno ubijen ?

8)
admin2

Firewall wrote:

Da baš 300 000 samo neznam kako će doći do tamo?
Ako pogledate kartu vidjećete da je Srbija u NATO okruženju i nema direktni kontakt sa Rusijom preko nekih eventualnih saveznika, tako da nije u mogućnosti dopremiti vojne snage.

Image
admin2

Postby admin2 on 04 Apr 2008, 11:15

Novosti86 wrote:ma treba pustiti ruse da pricaju sta hoce,skoro sam neki dan citao na nekim web novinama da je neki general ruski obecao ko fol da je rusija spremna aktivirati na kosovu nuklearnu bombu ako to beograd bude trazio ,pa sada ja pitam vas ,jel taj general stvarno svjestan o cemu prica?Ja da vam kazem jeste jel zna on vrlo dobro da radijacija ne pozna granice i da bih to imalo teske poslijedice ne samo po kosovo vec po cijeli balkanski region (sjetimo se malo chernobila),i to su sva samo laprdanja da se na bilo koji nacin skrene paznja svijetu da je Russija jos uvjek svijetska sila i da njeno misljenje se pika.Eh sad da li ce stvarno aktivirati bombu heh mislim da o tome nema govora ,a o dostavi vojske sumnjam.Neko je pomenuo 300 000 vojnika hehe ,pa za vrijeme cijelih balkanskih konflikta nije bilo vise od 10 000 ruskih dobrovoljaca ,a sada 300 000?Mislim da je neko preuvelicao brojke ,a sad i da nije ,pitanje kako bi te "jedinice" dostavili kad nemaju nacina.Mislim da je Kosovo rijesena stvar ,ja ne znam sta da mislim o Kosovu ,znam da su dole Nato vci istresli nekoliko stotina tona lafo "osiromasenog urana" i dole je sve kancerogeno ,a i to da se zivi na pragu siromastva.Ko hoce da ratuje od srba dole? Jedino mozda oni iz inostranstva ,internet ratnici ,ja sam se u BiH nagledao 4 godine rata ,meni dosta do kraja zivota a vjerujem da tako razmisljaju svi oni koji su osjetili bič rata na svojoj koži.Jedno je se praviti hrabar preko interneta ,a sasvim je nesto drugo kad ti prozviždi snajperski metak ,geler ili minobacačka granata iznad glave....
admin2

Firewall wrote:Slažem se to je gotova stvar, ostalo je samo stvar inercije. A i sa ratovima je gotovo, mislim da stvarno realno više niko nema volje ni dobrog motiva.
admin2

cyber fulkrum wrote:Jel ima koja kuca na prodaju u Lickom Petrovom Selu ili soba za izdavanje kod Mare. :D
admin2

Postby admin2 on 04 Apr 2008, 11:16

LupusREBEL wrote:Netrebaš kupovat, Hrvatska agencija za nekretnine poklanja tamo kuće...
I to možeš birat, oćeš pokidanu kuću pa ćeš je uz pomoć 'rvacke graditi, oćeš je sam graditi, oćeš samo gradilište pa sam gradi kuću, imaš 7-8 opcija... :?

(APN)
admin2

Novosti86 wrote:
Firewall wrote:Slažem se to je gotova stvar, ostalo je samo stvar inercije. A i sa ratovima je gotovo, mislim da stvarno realno više niko nema volje ni dobrog motiva.

Realno se slazem sa tobom ,to je sve gotova stvar.Rat nije riješenje problema.Jedino što može proizaći iz rata jesu nove žrtve ,nova razaranja ,izbjeglice ,destrukcija.Mislim da se ovo sve mora riješiti mirnim načinom ,političkim.Onaj ko drugačije misli ,nije mu mjesto na balkanu što jest jest.
admin2

cobra wrote:Rat nije niti če ikada biti riješenje ni za kakav problem. Već usijane glave za sprovođenje nekih svojih bolesnih umotvorina koriste rat. A recimo sad ovaj zadnji naš Domovinski. Samo pogledajte da li su tu bolesnu umotvorinu od " V. S. " mogli sprovesti bez rata....
admin2

Postby admin2 on 04 Apr 2008, 11:17

Novosti86 wrote:
cobra wrote:Rat nije niti če ikada biti riješenje ni za kakav problem. Već usijane glave za sprovođenje nekih svojih bolesnih umotvorina koriste rat. A recimo sad ovaj zadnji naš Domovinski. Samo pogledajte da li su tu bolesnu umotvorinu od " V. S. " mogli sprovesti bez rata....

Ne samo da nije ,vec nikada ne smije ni da bude.Sto se tice ratova 1990'h godina ,imam pravo na svoje mišljenje ,a to je da su svi ratovi zapoceti namjerno,jel su politicari morali da napune svoje Đepove parama.Svi znamo da je gore kod bihaca bila regija u kojoj se prodavalo nauruzanje ,hrana ,lijekovi i sva druga potrebstina za pare.U suštini šta se tu dešavalo je bilo čisto pranje novca.Ljudi iz ex yu su kupovali oruzje koje su vec platili/placali godinama ranije ,i to isto oruzje im je sada opet prodano ali po jos deblje pare.Dok je sirotinja izvlacila debele krajeve ,oni koji su to sve zakuhali su podigli pare i otisli,danas uzivaju a mi danas jedni drugima mislimo najgore i zelimo jedni druge da potamanimo sa ovog svijeta.Pitanje se samo postavlja ,kada ce ti isti sto su nas opeljesili ,se vratiti i to uciniti opet.Ja se nadam ne uskoro ,ali nista nije iskljuceno.No dokle god se takvi ljudi budu stitili i cuvali ,za nas obicne ljude nece nikada biti mira na ovim prostorima ,to vam ja svima ovdje otvoreno garantujem !!!!!!!!!
admin2

Postby admin2 on 04 Apr 2008, 11:17

cobra wrote:Slažem se u jednom dijelu s tobom. Da su se dotični ljudi obogatili s time kaj su iskoristili tu situaciju. Bili s naše ili njihove strane.
O ostalom bi mogao pričati danima....
admin2

Next

Return to Off topic