Izgleda da nema Lupusove lampe(?)

Izgleda da nema Lupusove lampe(?)

Postby admin on 06 Apr 2008, 01:23

admin wrote:Danas sam dobio neke slike sa Željave datirane na subotu 09.02.2008.
Kako stvari stoje izgleda da je neko maznuo Lupusovu lampu sa stupa. :shock:...ili ja ne vidim dobro. :roll:
...u svakom slučaju čekam autora fotki da mi pošalje možda neku sa većom rezolucijom, pa da se može bolje vidjeti.
Image
admin

Re: Izgleda da nema Lupusove lampe(?)

Postby admin on 06 Apr 2008, 01:23

admin wrote:Ima još par fotki prozora kontrolnog tornja.
Image

Image..Image

Image
admin

Postby admin on 06 Apr 2008, 01:24

admin wrote:Pozicije sa kojih je fotkano:
Image

Image

Kako rekoh nadam se dobiti fotke u većoj rezoluciji...kada/ako dobijem budem ih stavio.
admin

Firewall wrote:Ideš, s koje je daljine snimano i još je kao lošija rezolucija. Što bi bilo da je tek super rezolucija. Šteta za lampu ali opet ne vjerujem da se neko popeo gore da bi ju uzeo. Postoji mogućnost da je jednostavno pala dole ili ju je vjetar bacio negdje dalje.
admin

admin wrote:Mislim da ove slike pokazuju zašto je zimi bez vegetacije idealna situacija za fotkanje. :wink:
...samo naravno treba imati znanje + dobar fotoaparat sa jakom optikom.
admin

Postby admin on 06 Apr 2008, 01:25

Firewall wrote:Znamo to iz iskustva. Zadnje slike koje su donekle snimile-otkrile poziciju tornja snimane su također u zimskom periodu bez vegetacije.
admin

Postby admin on 06 Apr 2008, 01:25

Firewall wrote:U svakom slučaju nemogu dočekati vidjeti slike sa punom rezolucijom.
admin

Postby admin on 06 Apr 2008, 01:26

admin wrote:Ove koje sam dobio su u rez. 553x639, pa sam ih podignuo na 640x427...u biti skoro ništa. :roll:
admin

Firewall wrote:Da li su u originalu veće rezolucije, ili je to - to?
admin

admin wrote:
Firewall wrote:Da li su u originalu veće rezolucije, ili je to - to?

Na osnovu nekih prijašnjih fotki mislim da treba očekivati vrijednosti 3... X 2... pixela. :D
admin

Postby admin on 06 Apr 2008, 01:27

LupusREBEL wrote:Moguće da ju je vjetar otpuhao, jer se vidi iz stuba crni nastavak od lampe, ako to nije grana u pozadini...
Što nemora značit, bila je na svim spojevima dobro sljepljena a na stub je bila s trakom zaljepljena, bilo bi mu lakše odljepit od stuba nego je samo iščupat, u svakom slučaju za par sati ćemo znati...

Gledaj drugu cijev spreda od desno na ljevo, tamo je bila... :(
admin

admin wrote:Aha, ako je tako onda ispada da je ipak samo lampa otpuhana.
Vidi se taj crni nastavak na tome stupu koji opisuješ.
Image
admin

relay station wrote:pohvala za majstore fotografe..vidi da je tu i znanje a i neki od aparata iz serije eos..steta to granja idalje na max zumu zaklanja direktan pogleda u otvor kt..a bacne pozicije tesko tj nemoguce za izvest..u svakom slucaju odlicno..sado još samo onaj zadat koji moze odratiti jedino ekipa za posebne namjene-ventilacija
admin

Postby admin on 06 Apr 2008, 01:28

relay station wrote:zapanjuje me kvaliteta maskirne boje na zidu ipod otvora kt a posebno iznad..izlozona kiši i ostalim atmosferilijama još uvijek se itekako jako vidi na stijeni iznad..
admin

Postby admin on 06 Apr 2008, 01:28

Djadjo wrote:Veliš da skrešemo to granje kad smo vec tamo,tako da sljedeci fotograf okine čiste slike bez smetanja prirodnih prepreka :wink:

Djadjo
admin

Next

Return to Kontrolni toranj