Posjet Željavi 06.01.2011. godine

EXLUZIVNO: Snimke aerodroma dok je bio u operativnom stanju! Nigdje prikazano! Pogledajte obavezno! Foto i video materijal u boji!

Re: Posjet Željavi 06.01.2011. godine

Postby Purly on 11 Jan 2011, 21:20

I za mene !
Purly
Tihi forumaš
Tihi forumaš

Postby malibuda on 12 Jan 2011, 01:17

odlican video! 0026 [rockon.gif]
malibuda
Sretni forumaš
Sretni forumaš

Postby Brooke01 on 15 Jan 2011, 23:02

Možda se činilo, ali ja sam se provela ludo i nezaboravno! [smly_a035smly.gif] Hvala dečki! :a115
Ovladaj sobom, i ovladat ćeš cijelim svijetom
Brooke01
Tihi forumaš
Tihi forumaš

Postby DOK on 16 Jan 2011, 01:55

Uz ovaj snimak gore meni se place, kad pomislim kakvo je sada stanje.
DOK
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Postby bostjan on 16 Jan 2011, 08:47

još jedan video znam da je več objavljen ali onako malo da se osvježi kako je izgledao aerodrom željava dok je bio u funkciji. da se može sklopiti nove slike sa ovim videom. pa možda se nađe neki novi detalj koji još nismo viidjeli.

http://vimeo.com/7808026

[smly_s030smly.gif]
bostjan
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Postby zagi on 01 Mar 2011, 22:55

Ja sam novi član koji već duže vrijeme prati sve o aerodromu Željava. Prošle godine (u lipnju 2010 godine ) konačno sam skrenuo s rute za more i posjetio aerodrom. Zamolio sam granične policajce da me puste iako su me upozorili da ne idem dalje od ulaza 2. Imam i neke fotke ali je to več viđeno nebrojeno puta. Ušao sam u rupu 2 a sobzirom da sam bio sam bilo me i malo frka. U svakom slučaju planiram turneju motorom i ove godine pa ako bude zainteresiranih bajkera ili drugih nek se jave
zagi
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Postby Brooke01 on 18 Mar 2011, 19:21

Ovladaj sobom, i ovladat ćeš cijelim svijetom
Brooke01
Tihi forumaš
Tihi forumaš

Postby tomy on 19 Mar 2011, 19:08

dobar video Brooke01... nadam se da imaš toga još... [yes.gif] :hi :hi :hi
tomy
Elitni forumaš
Elitni forumaš

Postby shinobi on 02 May 2011, 12:19

Zanima me jedna stvar. Razmišljam o tome i znam da je malo blesavo ali...
Pretpostavljam da se zamolbu za (službenu i legalnu) posjetu Željavi treba poslati MORH-u, MUP-u sa Hrvatske strane i isto tako sa BiH strane. Ima li netko možda kakvu predodžbu kolike su šanse dobivanja takve dozvole (pa da možemo lijepo otići do Željave bez razmišljanja o tome hoće li murja haltati ili ne)? Kako bi ta dozvola trebala izgledati? Treba li odmah napomenuti koliki bi broj ljudi bio, njihova imena i prezimena ili.... ? [moguja]
btw, slike su fenomenalne, puno hvala! Nije mi drago zbog stanja koje vidim ali ako već posustaje pred zubom vremena barem ne posustaje pred zubom zaborava....
shinobi
Tihi forumaš
Tihi forumaš

Postby zagi on 02 May 2011, 15:30

shinobi wrote:Zanima me jedna stvar. Razmišljam o tome i znam da je malo blesavo ali...
Pretpostavljam da se zamolbu za (službenu i legalnu) posjetu Željavi treba poslati MORH-u, MUP-u sa Hrvatske strane i isto tako sa BiH strane. Ima li netko možda kakvu predodžbu kolike su šanse dobivanja takve dozvole (pa da možemo lijepo otići do Željave bez razmišljanja o tome hoće li murja haltati ili ne)? Kako bi ta dozvola trebala izgledati? Treba li odmah napomenuti koliki bi broj ljudi bio, njihova imena i prezimena ili.... ? [moguja]
btw, slike su fenomenalne, puno hvala! Nije mi drago zbog stanja koje vidim ali ako već posustaje pred zubom vremena barem ne posustaje pred zubom zaborava....

Imaš tu na forumu opisano nekoliko slučajeva od ekipe koja je tamo boravila. OK , slažem se da je pronači tako nešto u tolikom broju tema sizifov posao. Ali ukratko, (barem kako sam dobio informaciju s naše strane grane ) , potrebno je dati zahtjev na PU Ličko- Senjske županije, s točnim danom i svrhom posjeta, brojem osoba itd. I opet nije ziher da će ti odobriti. Znači govorim ti ono kaj je meni rekel šef granične policije.
zagi
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Postby shinobi on 02 May 2011, 20:50

zagi wrote:
shinobi wrote:Zanima me jedna stvar. Razmišljam o tome i znam da je malo blesavo ali...

Imaš tu na forumu opisano nekoliko slučajeva od ekipe koja je tamo boravila. OK , slažem se da je pronači tako nešto u tolikom broju tema sizifov posao. Ali ukratko, (barem kako sam dobio informaciju s naše strane grane ) , potrebno je dati zahtjev na PU Ličko- Senjske županije, s točnim danom i svrhom posjeta, brojem osoba itd. I opet nije ziher da će ti odobriti. Znači govorim ti ono kaj je meni rekel šef granične policije.

taj dio mi je potpuno jasan, tu nisam imao dvojbe (i logično mi je). Samo ne znam da li treba poslati upit u MORH jer ipak je to još uvijek "vojni objekt" iako ga puštaju da propada, ali ne bi ga prepustili civilnoj vlasti pa da se proba nekako barem koliko toliko nešto sa nekim "radnim inicijativama"... Zna li netko od forumaša pod koji kanton to spada sa BiH strane (kanton - jesam se dobro izrazio?) jer ako bi htjeli ukinuti "ograničenja" u kretanju i stvarno kvalitetno obići objekt ipak treba promoliti nos i na drugu stranu :)
shinobi
Tihi forumaš
Tihi forumaš

Postby zagi on 02 May 2011, 21:33

Nebi ti htio dati krivu informaciju, ali mislim da je kanton Unsko-Sanski. A ove šprehe oko traženja dozvola i ostalog kaj si spomenul, gotovo sam siguran da niš od toga. Objekat je u vlasništvu MORH-a, ali isto tako u pograničnoj zoni. Tak da je vjerojatno više pod ingerencijom PU. A ovo će vjerojatno čitati i neki iskusniji i bolje upučeniji forumaši koji će ti više znati reći nešto o tome.
zagi
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Postby FirewireHR on 03 May 2011, 08:49

Koga god da tražiš dozvolu neće htjeti time preuzeti odgovornost za ičije kretanje u minsko sumnjivom području...a ni vlasništvo nije skroz jasno, pa samim time se ni ne zna tko bi uopće dao dozvolu.
Svi odlasci su individualni, a dogovorno javljanje policiji da se ide tamo ti osigurava da im ne budeš sumnjiv ako te zateknu tamo uz graničnu crtu pošto oni redovno obilaze taj "kvart".
Naravno oni te upozoravaju također da ideš na vlastitu odgovornost...i to je to.
Mislim da MORH ima vojarnu pod sobom, ali se je želi riješiti jer je neperspektivni objekt.
Same rupe i piste su u nadležnosti neke državne agencije za imovinu ili tako nekako...bilo tu na forumu jednom spike oko toga samo ne znam gdje. [smly_n010smly.gif]
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby shinobi on 03 May 2011, 08:59

FirewireHR wrote:

Koga god da tražiš dozvolu neće htjeti time preuzeti odgovornost za ičije kretanje u minsko sumnjivom području...a ni vlasništvo nije skroz jasno, pa samim time se ni ne zna tko bi uopće dao dozvolu.
Svi odlasci su individualni, a dogovorno javljanje policiji da se ide tamo ti osigurava da im ne budeš sumnjiv ako te zateknu tamo uz graničnu crtu pošto oni redovno obilaze taj "kvart".
Naravno oni te upozoravaju također da ideš na vlastitu odgovornost...i to je to.
Mislim da MORH ima vojarnu pod sobom, ali se je želi riješiti jer je neperspektivni objekt.
Same rupe i piste su u nadležnosti neke državne agencije za imovinu ili tako nekako...bilo tu na forumu jednom spike oko toga samo ne znam gdje. [smly_n010smly.gif]

Da, istina. Smetnulo mi je s uma da je riječ o minski sumnjivom području, sad nekak ni ja baš ne vjerujem da bi moglo bit moguće dobiti dozvolu... Dammit... Htio bi još nekaj pitat ali to bi bio preveliki off tak da moram naći prikladnije mejsto.... :)
shinobi
Tihi forumaš
Tihi forumaš

Previous

Return to Foto-Video galerija