Kosovske dileme, verzija 2008

Ovdje možete o bilo čemu što nije obuhvaceno u drugim temama (kupujem, prodajem, poklanjam, tražim, itd...)

Re: Kosovske dileme, verzija 2008

Postby admin2 on 04 Apr 2008, 11:17

Novosti86 wrote:
cobra wrote:Slažem se u jednom dijelu s tobom. Da su se dotični ljudi obogatili s time kaj su iskoristili tu situaciju. Bili s naše ili njihove strane.
O ostalom bi mogao pričati danima....

Slazem se s tobom u potpunosti !!!
admin2

Postby admin2 on 17 Jun 2008, 13:47

baclawa wrote:
Bostjan wrote:ovo što se događa nema veze sa ocepljenjem kosova.oni mogu da porazbiju sve trgovine i ambasade ali pri tome morali bi znati da u tim trgovinama rade njihovi državljani.ovo je samo dokaz koliko su oni još ne spremni uči u bilo kakvu zajednicu.zašto da se bune ako jednom dođe srbija u EU.tada neče biti ni granica znam da je do tada još dugi put ali trebaju da gledaju u budučnost a ne u prošlost.

možda če jednom ukapirati da sa nasiljom i vandalizmom prave štetu sebi a ne drugima.

Možda će jednom ukapirati. Danima pre razbijanja, paljenja i zezanja po Beogradu su se ljudi spremali da idu u Bg da prave sranja. Kada neko sa tim predubedjenjem krene, onda bolje zaključaj vrata i zatvori prozore i pomoli se da te NATO ne zvekne ponovo.
admin2

Postby admin2 on 17 Jun 2008, 13:48

baclawa wrote:
Firewall wrote:Sumnjam da će Rusija moći ikako djelovati jer nemože doći do Srbije s obzirom da se Srbija nalazi unutar NATO prstena. Zbog tog jednostavnog razloga nemože prebaciti vojne snage u Srbiju ili Kosovo.

A meni nikako nije jasna jedna druga stvar. 1999. godine ratovali su Srbija vs. NATO, a pobednik je bila Rusija jer su preko noći svojim oklopnim i drugim vozilima u Bosni ono S sa SFOR promenili u K (KFOR) i zapucali i osvojili Slatinu.

I onda su je držali jedno vreme, jebavali sve koji su dolazili na Kosovo (čak je i Klinton morao proći pored ruskih vojnika kada je dolazio u obilazak Bondsteel-a) i najednom otišli i sve ostavili Amerima. Ili:
- nije im stalo do Kosova
- su dobili ponudu koja se ne može odbiti.
admin2

VOSt wrote:poz.

cinjenica je da, je nakon nekoliko takvih ustupaka Rusima skinut veto ulaska u medjunarodnu monetarnu organizaciju... a veto je drzala SAD
admin2

Firewall wrote:
baclawa wrote:
Firewall wrote:Sumnjam da će Rusija moći ikako djelovati jer nemože doći do Srbije s obzirom da se Srbija nalazi unutar NATO prstena. Zbog tog jednostavnog razloga nemože prebaciti vojne snage u Srbiju ili Kosovo.

A meni nikako nije jasna jedna druga stvar. 1999. godine ratovali su Srbija vs. NATO, a pobednik je bila Rusija jer su preko noći svojim oklopnim i drugim vozilima u Bosni ono S sa SFOR promenili u K (KFOR) i zapucali i osvojili Slatinu.

I onda su je držali jedno vreme, jebavali sve koji su dolazili na Kosovo (čak je i Klinton morao proći pored ruskih vojnika kada je dolazio u obilazak Bondsteel-a) i najednom otišli i sve ostavili Amerima. Ili:
- nije im stalo do Kosova
- su dobili ponudu koja se ne može odbiti.

Očito je pao neki dogovor povoljan za sve strane.
admin2

Postby admin2 on 17 Jun 2008, 13:49

baclawa wrote:
Firewall wrote:Očito je pao neki dogovor povoljan za sve strane.

Baš zbog tog dila ne verujem u rešenost Rusije da "spašava" Kosovo osim retoričkim nastupima pojedinih od votke podnadulih bivših SSSR oficira.
admin2

Firewall wrote:Eto što se tiče dogovora sad sam se sjetio "direktne" kupnje bez natječaja neke naftne industrije-kompanije u Srbiji od strane neke Ruske kompanije (nemogu se sjetiti koje)..to govori sve. Naravno takvih slučajeva ima posvuda na ovim prostorima. Politika je k...a.
admin2

baclawa wrote:
Firewall wrote:Eto što se tiče dogovora sad sam se sjetio "direktne" kupnje bez natječaja neke naftne industrije-kompanije u Srbiji od strane neke Ruske kompanije (nemogu se sjetiti koje)..to govori sve. Naravno takvih slučajeva ima posvuda na ovim prostorima. Politika je k...a.

Nije "neka" već NIS Naftna industrija Srbije! Ono što je nekada bio Jugopetrol. Državna kompanija...
admin2

Postby admin2 on 17 Jun 2008, 13:50

Firewall wrote:Nisam se mogao sjetiti koja, ali sam pročitao vijest ili čuo na TV, u svakom slučaju ekonomski nepovoljna trgovina.
admin2

baclawa wrote:
Firewall wrote:Nisam se mogao sjetiti koja, ali sam pročitao vijest ili čuo na TV, u svakom slučaju ekonomski nepovoljna trgovina.

Kako kome. Rusi su zadovoljni.
admin2

Firewall wrote:Nisam ni sumnjao.. :wink:
admin2

Previous

Return to Off topic