Željava, fotke iz rane faze ~1970

EXLUZIVNO: Snimke aerodroma dok je bio u operativnom stanju! Nigdje prikazano! Pogledajte obavezno! Foto i video materijal u boji!

Re: Željava, fotke iz rane faze ~1970

Postby FirewireHR on 13 Feb 2014, 19:58

Bravo Djadjo...čo'eka si inspirirao da napiše priču. :a115
Uključivši se u aktuenli, neizbežni Facebook i neke forume, pretežno mlađih vazduhoplovnih entuzijasta ali i kolega moje generacije sve češče sam bio u prilici da dajem neka pojašnjenja, ispričam skračenu verziju ponekog događaja iz prošlosti RV kojem sam pripadao, prošlosti moje jedinice ili sopstvene letačke karijere.

U više navrata vazduhoplovni entuzijasti su me molili da ponešto objasnim proširim priču o nekom događaju koji sam spomenuo. Obečavao sam to nekoliko puta a obečanje je red ispuniti i to sam uvjek činio. Sada imam dvostruki razlog da ovu priču i završim. Ja to želim a i obećao sam.

Jedan od tih entuzijasta, mojih FB prijatelja, Damir Vidović iz Bjelovara postavi na mrežu jedan članak iz popularnog vojno-vazduhoplovnog časopisa “Krila armije” iz 1969. godine koji je napisao moj klasić i prijatelj Čuvić-Lelas Milan zvani “Fjaka”. Opisao je jedan od mojih letova koje pamtim ali na način koji je tada bio jedino moguč. Sa vremenske distance u komentarima , nakon skoro 45 godina, napisah stvarnu verziju tog događaja.
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby relay station on 14 Feb 2014, 18:51

Djadjo wrote:Kada LYBI forum uspije potaknuti jednog ovakvog letačkog Asa na ponovno pisanje :) :)
Nema nas svemir :)

http://tangosix.rs/2014/13/02/letacke-p ... taj-avion/

ako se poklope neki vremensko prostorni faktori slične takve priče mogle bi osvanut u našim avio revijama,u biti covjek ima gotove priče ali otom potom
Image Ako želite posjetiti aerodrom Željava i okolicu, obratite pažnju na OVE PODATKE
relay station
Veteran foruma
Veteran foruma

Postby FirewireHR on 15 Mar 2014, 12:08

Reportaža iz 5.mj.1972. o "nevidljivom aerodromu". :hi

Image
[smly_c040smly.gif]
FirewireHR
Veteran foruma
Veteran foruma